• Innerslide 1
  • Innerslide 2
  • Innerslide 3

MN5 Webshop

Michelisz Norbert a rajthoz képest egy helyet javítva ötödik lett a makaói első futamon, miközben csapatemberként segítette BRC-s társát, a bajnoki címért harcoló Tarquinit.

A makaói első futam rajtsorrendjét az első időmérő végeredménye határozta meg, amelyen Michelisz Norbert ugyan a hetedik helyen végzett, de a rajtrácson a hatodik pozíciót foglalta el, mivel az eredetileg negyedik Yann Ehrlacher-t motorcsere miatt a mezőny végére küldték.

Mivel Michelisz BRC Racing Teames csapattársa, a bajnoki éllovas Gabriele Tarquini a második időmérőn csak a 14. helyen végzett, így a második és a harmadik futamokon nehéz lesz számára az erős pontszerzés, a magyar pilótának az első futamon érthető módon segítenie kellett a mögüle induló olaszt, aki a végső győzelemért küzdött a rivális hyundaios csapat versenyzőjével, Yvan Mullerrel.

A rajtnál jól jött el Michelisz, aki megelőzte az ötödik helyért Mehdi Bennanit, mögötte Tarquini ugyanígy tett. Ami viszont nem volt jó hír az olasz számára, hogy a harmadik helyről rajtoló Muller átvette a vezetést Rob Huff-fot és Esteban Guerrierit megelőzve. Norbi a megbeszéltek szerint az első adandó alkalommal maga elé engedte Tarquinit, de így is maradt ötödik, mivel Guerrieri visszaesett mögéjük a hatodik helyre a Lisboa-kanyarban.

03718011 FF 0866

Még az első körben bejött a safety car, miután Bennani vezetésével több autó összekoccant. Egy körrel növekedett meg emiatt a versenytáv. A folytatásban Michelisz sérült technikával igyekezett feltartani a mezőnyt Tarquini mögött, ugyanis a rajt után egy ütközésben kapott az autója. Közben a második helyre fellépő Jean-Karl Vernay megelőzte az élen haladó Mullert. Az ötödik körben piros zászlós szünet következett, miután Gordon Shedden Audija kötött ki a falban, mögötte pedig feltorlódtak az autók.

Miután újraindult a futam, a nyolcadik körben Michelisz mögött Oriola megelőzte Guerrierit, de az argentin hamar visszaszerezte a pozícióját tőle. A leintésig viszont Norbit hiába üldözte a hondás, mert a Hyundai magyarja okosan tartotta őt maga mögött, és szerezte meg az ötödik helyért járó 12 pontot az első futamon.

A második és a harmadik makaói futamokat magyar idő szerint vasárnap 1:20-kor és 4:00-kor rendezik, amelyeken Michelisz Norbert a 8., illetve a 3. helyről rajtol majd, és az M4 Sport, valamint az Eurosport 1 élőben közvetíti.